Zdravíme, Bobe,
pro učení většího objemu informací rozhodně doporučujeme využít paměťové cesty. Kdy si z každé otázky či státnicového okruhu vytyčíte nejdůležitější body, které pak vložíte na paměťovou cestu - paměť je geniální, takže kontext vstřebá samovolně. Přeci jen se bude jednat o látku, se kterou jste se během studia již setkal, takže paměti bude naťuknutí v podobě nejdůležitějších bodů stačit. Později, až budete mít dostatečně potrénováno nebo budete potřebovat znát např. definici doslovně, se můžete pustit do memorování celých vět. To je ale již o něco pokročilejší úroveň, Jakub Pok například na pokročilém kurzu ukazuje, jak má uloženou doslovnou definici z Občanského zákoníku. Je ale třeba nejprve začít na jednodušších věcech, paměťové cesty dostatečně potrénovat a pak se teprve pustit do ukládání doslovných textů.
Pro ukázku přikládáme článek věnující se paměťovým cestám a učení: https://www.studenta.cz/skola-pameti-nesnesitelna-lehkost-uceni/r~st:article:2223/.
No a hlavně je třeba myslet na opakování. Krátké zopakování naučených informací bezprostředně po naučení (cca do 10 minut po skončení hodiny učení), do 24 hodin, do 3 dnů a případně do týdne zajistí, že informace zlstanou v hlavě a nestane se Vám, že před státnicemi zjistíte, že se vlastně vše učíte znovu. Rozhodně to není ztracený čas.
Přejeme Vám hodně štěstí u státnic! Škola paměti